Jak podłączyć wąż dopływu wody?

Odpowiednie podłączenie węża doprowadzającego wodę jest bardzo istotnym elementem montażu zmywarki. Należy pamiętać, że rekomenduje się podłączenie zmywarki do wody zimnej, a jeśli jest to woda ciepła to jej temperatura nie może przekraczać 60°C.

Podłączając wąż dopływu wody do sieci wodociągowej należy postępować zgodnie z instrukcją zmywarki.
W szafce musimy przygotować odpowiednie otwory, w które będziemy mogli wsadzić przewód – wąż ma długość ok. 1,5 metra, dlatego na zmywarkę należy znaleźć miejsce znajdujące się blisko instalacji wodnej.

Wąż należy umieścić z dala od wysokiej temperatury i ostrych krawędzi, by nie uległ deformacji czy zniszczeniu, nie powinien się również w żadnym miejscu zaginać.
Pamiętajmy również o założeniu uszczelki oraz sitka – te dwie rzeczy uniemożliwią dostanie się do zmywarki zanieczyszczeń i będą stanowić ochronę przed wyciekaniem wody.
Zachowajmy również ostrożność przy dokręcaniu nakrętki węża – należy to zrobić ręcznie, jednak nie można zakręcić jej zbyt mocno, ponieważ grozi to zerwaniem gwintu.

Zadbajmy o to, żeby dostęp do zaworu dopływu wody/sieci wodociągowej był łatwy,
aby w przypadku ewentualnej usterki węża móc go w prosty sposób wymienić na nowy.

Pamiętaj, że jeśli masz jakiś kłopot z montażem zmywarki lub nie umiesz sobie poradzić z jakąś usterką, zawsze możesz zadać nam pytanie przez formularz dostępny w zakładce Zapytaj Eksperta. Dodatkowo, aby lepiej zobrazować problem możesz dodać do swojego pytania zdjęcie!

instrukcja_waz