Najważniejsze programy i funkcje
w zmywarkach.

Poniżej poznasz najważniejsze programy i funkcje dostępne w różnych modelach zmywarek. Dowiedz się, co dzieje się we wnętrzu Twojej zmywarki podczas procesu mycia naczyń.

Programy automatyczne 45 – 65°C

Dzięki programowi Auto 45 – 65°C zmywarka sama dopasowuje parametry zmywania do stopnia zabrudzenia naczyń. Urządzenie może nastawić temperaturę wody na 45°C lub 65°C. W zależności od wyboru zmywarka automatycznie decyduje o wielu parametrach, np. przebiegu programu czy ilości pobieranej wody. Dzięki programowi Auto 45 – 65°C możesz zaoszczędzić nawet do 4 litrów wody.

Program TurboSpeed 20 minut

Skorzystaj z rekordowego tempa zmywania, które może okazać się niezwykle pomocne w wielu nieprzewidzianych sytuacjach. Przykładowo, kiedy serwujesz kolację, zmywarka Bosch ActiveWater Eco umyje za Ciebie naczynia zaledwie w 20 minut! Rekordowo szybki program TurboSpeed poradzi sobie z tym bez żadnego problemu. Wstępne podgrzanie wody i komory zmywania sprawi, że Twoje naczynia będą idealnie lśnić już po 20 minutach i bez problemu zdążysz podać na nich deser. Ale to nie wszystko! Gdy zmywarka zostanie już raz podgrzana, możesz ponownie nastawić ją na kolejny, 20-minutowy cykl pracy.

Kiedy stosować program Skrócony 45°C?

Kogo z nas nie zaskoczyła wizyta niezapowiedzianych gości? Lub też ile razy zdażało nam się wstawać od stołu – w najciekawszym momencie spotkania z przyjaciółmi – w celu szybkiego domycia brakujących naczyń? Z pomocą w takich nagłych sytuacjach przychodzi nam program Skrócony. Spokojnie zdążysz podać deser bez obaw o to, że zabraknie Ci czystych talerzyków lub sztućców, ponieważ program trwa zaledwie 29 minut. W sytuacji, gdy potrzebujesz czystych naczyń, ale zmywarka nie jest w pełni załadowana, skorzystaj z opcji HalfLoad.

Jaki program nadaje się do mycia mocno zabrudzonych garnków?

Do mocno zabrudzonych garnków polecamy stosowanie programy Garnki 70°C. Zastosowanie programu Auto 45 – 65°C pozwoli doczyścić nawet najbardziej zabrudzone garnki, automatycznie dopasowując intensywność mycia. Maksymalna moc zmywania przy niższej temperaturze oferuje program IntensiveSmart 45°C. Nowoczesne środki myjące rozwijają swoją pełną aktywność już w temperaturze 45°C. Właściwości te wykorzystujemy w nowym programie IntesiveSmart 45°C, który z doskonałym efektem zmyje nawet silnie zabrudzone naczynia. To znaczy postęp – w porównaniu z dotychczasowym programem Garnki 70°C oszczędzamy 25% energii.

Najniższe zużycie energii z programem Eco 50

Wybrane modele zmywarek ActiveWater, dzięki innowacyjnej technologii wykorzystującej naturalny minerał Zeolith, zużywają tylko 0,67 kWh na jeden cykl mycia w programie Eco. To prawidzy rekord w oszczędności energii!

Funkcjonalna szybkość z VarioSpeed i VarioSpeed Plus

W nowych czasach liczy się tempo i skuteczność działania. Urządzenia Bosch muszą sprostać tym wymaganiom, dlatego wyposażyliśmy również nasze zmywarki w nowe funkcje* – redukujące czas trwania cyklu. Funkcję VarioSpeed można dołączyć do każdego programu, przyspieszając dwukrotnie jego przebieg. Natomiast VarioSpeed Plus pozwala skrócić czas mycia nawet o 66%, co oznacza, że naczynia będą idealnie czyste i suche trzykrotnie szybciej! Wystarczy wcisnąć jeden przycisk. Pamiętaj, że zyskujesz czas, nic nie tracąc na jakości zmywania. Gwarantujemy najlepsze efekty mycia i suszenia za każdym razem.

Rekordowo szybkie zmywanie.

Jak działa program automatyczny?

Programy automatyczne samoczynnie dobierają odpowiednią ilość wody i temperaturę do rodzaju zabrudzenia znajdujących się w zmywarce naczyń. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu AquaSensor, które precyzyjnie mierzą poziom zabrudzenia wody. Podczas pracy zmywarki sensory wielokrotnie kontrolują czystość wody. W zależności od stopnia zabrudzenia wody zmywarka automatycznie dostosowuje parametry cyklu zmywania. W ten sposób osiągasz idealny efekt mycia za każdym razem. Zużycie energii jest redukowane bez straty efektywności.

Precyzyjna czystość naczyń.