Oszczędzaj długoterminowo.

Kliknij, żeby zobaczyć więcej ▾

Zakup zmywarki może się wydawać sporym wydatkiem. Jednak w perspektywie długofalowej taka inwestycja jest niezwykle opłacalna.

Inwestycja w zmywarkę to nie tylko duża wygoda i oszczędność cennego czasu, lecz również realne obniżenie rachunków za prąd i wodę. Porównanie kosztów umycia tej samej ilości naczyń prezentuje się następująco:

 

Średni koszt zmywania w zmywarce jest dwukrotnie niższy od kosztu zmywania ręcznego!

Zmywając w zmywarce, zużywasz tylko 7,5 litrów wody (ręcznie aż 94 litry) i prawie 3 razy mniej energii niż podczas zmywania ręcznego.

Z powyższych danych jednoznacznie wynika, że każde uruchomienie zmywarki to czysta oszczędność, która wcześniej czy później zasili nasz domowy budżet. W skali rocznej okazuje się, że domowy budżet jest znacznie wyższy, a sam koszt zmywarki zwraca się automatycznie.*

Oszczędność energii.

Mniejsze zużycie wody podczas zmywania przełoży się bezpośrednio na Twoje rachunki. Warto także pamiętać, że zmywarka optymalnie gospodaruje energią potrzebną do ogrzania wody. Podczas mycia ręcznego ciepła woda leci z kranu cały czas, zmywarka podgrzewa tyle wody, ile akurat jest potrzebne do dokładnego umycia naczyń. Dodatkowo woda jest podgrzewana w samej zmywarce, a nie przez bojler czy centralne ogrzewanie, co znacząco ogranicza straty ciepła.

4

Czysta korzyść.

Każde uruchomienie zmywarki to oszczędność, która wcześniej czy później zasili nasz domowy budżet. W skali rocznej okazuje się, że w naszym portfelu zostaje więcej pieniędzy, a sam koszt zmywarki zwraca się automatycznie.

Oszczędność dla każdego.

Niektórzy obawiają się zakupu zmywarki, sądząc, że nie będą w stanie regularnie jej zapełniać wymaganą ilością naczyń, a co za tym idzie, zmywanie będzie nieergonomiczne. Rozwiązanie tego problemu jest niezwykle proste. W ofercie Bosch znajdują się również urządzenia o szerokości 45 cm, które mieszczą od 9 do 10 kompletów naczyń. Wiele modeli posiada także funkcję HalfLoad, przeznaczoną dla mniejszej ilości naczyń. Podane przykłady pokazują, że zakup zmywarki jest opłacalny także dla gospodarstw domowych z małą liczbą osób.

 

*1. Obliczenia dotyczące zużycia wody, energii i detergentów bazują na badaniach: Prof. Dr Rainer Stamminger Study, (2007) Washing-up Behaviour and Techniques in Europe. Hauswirtschaft und Wissenschaft (University of Bonn, Institut für Landtechnik, Section Household and Appliance Technology)

2. Zużycie wody i energii przygotowane na podstawie modelu SMS88TI03EU zmywarki Bosch.

3. Obliczenia kosztów wody i energii bazują na lokalnym koszcie zużycia dostarczonym przez wiodącego dostawcę.
– Energia: RWE; źródło: http://zaklad.energetyczny.w.interia.pl
– Woda i Ścieki: MPWiK dla m. st. Warszawa; źródło: http://www.cena-wody.pl

4. Obliczenia kosztów detergentów:
– Reckitt Benckiser za Nielsen – Panel Handlu Detalicznego, Cała Polska, średnia cena w okresie listopad 2013 – październik 2014 w kategorii Środków do zmywarek, Tabletki All in One i Multichamber.
– Reckitt Benckiser za Nielsen – Panel Handlu Detalicznego, Cała Polska, średnia cena w okresie listopad 2013 – październik 2014 w kategorii Środków do zmywania ręcznego.