Praktyczne wskazówki.

Pamiętaj, że na efekt zmywania ma wpływ nie tylko detergent, ale i sposób załadunku naczyń. Kolejną kwestią jest problem twardej wody. Podpowiemy Ci, jak sobie z nim skutecznie poradzić. Pamiętaj, że zawsze możesz zwrócić się do nas z pytaniem w zakładce Zapytaj Eksperta. Na wszystkie chętnie odpowiemy!

W jaki sposób mogę neutralizować twardość wody?

W Polsce – w zależności od regionu zamieszkania – mamy twardą wodę w stopniu średnim lub wysokim. Twardość wody określa się stężeniem w niej soli różnych metali, które mogą doprowadzić do różnych usterek urządzeń elektrycznych. Winny temu jest osad, który powstaje po odparowaniu twardej wody.

Dlatego, aby poradzić sobie z jej skutkami, polecamy stosowanie soli do zmiękczania wody. Dzięki niej ochronisz swoje naczynia oraz wnętrze zmywarki przed osadzaniem się jonów wapnia.

Jeżeli poziom twardości wody jest wysoki i sól nie była przez dłuższy czas uzupełniana, twarda woda może obniżyć właściwości stosowanych środków myjących. Zwróć szczególną uwagę na właściwe dokręcenie nakrętki pokrywy zbiornika soli.

Jak efektywnie zmywać?

Dzięki naszemu systemowi koszy dokładnie wykorzystasz przestrzeń zmywarki, a ruchome elementy dostosujesz do różnych wielkości naczyń. Szkło pozmywasz teraz bezpiecznie także w dolnym koszu, a jeżeli potrzeba więcej miejsca na garnki, wystarczy złożyć ruchome elementy górnego i dolnego kosza. Bezpiecznie i wygodnie zmyjesz także naczynia o nietypowych kształtach: półmiski, wysokie szklanki czy wazony. Praktycznym rozwiązaniem jest nowy system regulacji górnego kosza, 3-stopniowy RackMatic. System pozwala ustawić kosz w 3 pozycjach, a wybrane ustawienie można łatwo zmienić, nawet gdy kosz jest pełen.